RO CLINIC

SAKAL-BIYIK EKİMİ

Saç Ekimi

Sakal Bıyık Ekimi; tıpkı saç ekiminde olduğu gibi estetik açıdan sorunlu bıyık ve sakal bölgesinde yapılan cerrahi işlemdir. Dış görünüm ve özgüven açısından erkeklerin istedikleri sakal ve bıyık yoğunluğuna sahip olmaması, sakal bıyık ekimi operasyonlarının başlıca sebepleridir. Ense bölgesinden donör kıllar alınır ve yüzün sorunlu bölgesine transfer edilir. Lokal anestezi altında uygulanan sakal ya da bıyık ekimi FUE tekniği kullanılarak yapılır ve işlemin süresini, transfer edilecek kök sayısı belirler.


Sakal ekiminin saç ekiminden çok farkı bulunmadığını, bu aşamalardan kolayca anlamak mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, donör bölgeden alınan kıl köklerinin mümkün olan en yüksek hayatta kalma sağlayan teknikle muhafaza edilmesi ve ekim yapılacak alana nakledilmesi. Bunun dışında, sakal ekimi yanında bıyık ekimi de aynı kategoride değerlendirilir. Bu bağlamda bıyık ekimi ve sakal ekimi prosedürleri de benzerlik gösterir.

Sakal ve bıyık yoğunluğundan memnun olmayan, bir cilt rahatsızlığı sonrasında kıl kaybı yaşamış ya da geçirdiği bir kaza sonrası bölgesel boşlukları olan, ayrıca hormonal sorunları olan, doğuştan sakal ve ya bıyık yoğunluğu sorunu yaşayan herkes bu ekimi yaptırabilir.