RO CLINIC

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ

Saç Ekimi

Saç ekiminden önce uzmanlarımız sizi bilgilendirecektir. Dökülmenin ne kadar zamandır devam ettiği, daha önce denenen tedaviler olup olmadığı (ilaç,spray vs), sağlık geçmişiniz, saç ekimi ile ilgili talep ve beklentileriniz, doktorunuzun yapacağı saç analizinde, saç dökülmesinin derecesi, saçların yapısı ve kalınlığı, başınızın yan ve arka tarafındaki donör bölgelerdeki saçların yoğunluğu.

FUE tekniğiyle saç ekiminden önce yapılması gerekenler;
1– İşlemden 1 hafta öncesine kadar kan sulandırıcı ilaçlar almayınız (aspirin, bitkisel çaylar, nsaii ağrı kesiciler gibi)
2– İşlemden 1 gün önce sigara içilmemeli, 3 gün önceden alkol alınmamalıdır.
3– İşlemden önceki gece, saçınızı şampuanınızla ve masaj yaparak yıkayabilirsiniz.
4– İşleme tok gelmeniz uygundur.
5– Saç tıraşınız hastanede yapılacağı için işleme saçlarınız uzun gelebilirsiniz.
6- Gömlek gibi iliklenebilen önü açık giyecekler giyerek gelinmelidir.
Saç ekimi işlemi 1 gün içinde ortalama 6-8 saatten ibarettir


Saç Ekimi öncesinde Dermatolog muayenesi sonucunuzda önemli bir etkendir. Kliniğimizde işlem öncesi Dermatolog muayenesi yapılmaktadır

Tıraşsız FUE saç ekimi sonrası süreç diğer saç ekimi yöntemleri ile aynıdır. Saç ekimi doktorları saçların nasıl korunması ve yıkanması gerektiği konusunda detaylı bilgi paylaşır. Bu aşamada doktorun tavsiyelerine uyulması yeterlidir. Ekilen saçların büyümesi doğal süreçte gerçekleşir. 3 aylık süreçte yeni saçlar uzamaya başlar, 6. ayda artış gösterir. 1 yıl sonunda asıl sonuçlar ortaya çıkar. Prosedür sonrasında saçlar istenildiği şekilde uzatılabilir ve şekil verilebilir.