RO CLINIC

KAŞ EKİMİ

Saç Ekimi

Kaş ekiminde; teknik olarak saç ekimi tekniğinde olduğu gibi işlem yapılır ve kişinin ense bölgesinden alınan saç kökleri, kaş açıklığı olan alana yerleştirilir. 1 saat süren uygulamadan 1 gün sonra banyo yapılabilir. Ekilen kaşların uzama süresi kişiye göre değişmekte, ortalama olarak 2-6 ay kadar sürmektedir. Yeni ekilen kaşlar, ilk bir yıl içinde kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzasa da 1 yılın sonunda ekildikleri bölgenin uzama hızına adapte olurlar. Kaş ekiminde kullanılan teknikte kişinin kaş kaybının derecesi ve nedenleri önemli olmasına rağmen genelde aynı teknik kullanılarak işlem yapılır.
İstenen kaş şekli ve kalınlığı belirlendikten sonra kalemle çizimi yapılarak planlanır ve bu şekilde işleme başlanır. Kaş ekimi işlemi lokal anestezi ile gerçekleşir ve lokal anestezi öncesinde de soğuk sprey veya pomat uygulandığından dolayı acı veya ağrı hissedilmez.
Ekilecek kaşın kalınlığı ve biçimi kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olduğunda son derece doğal bir görünüm elde edilir..


Yüz ifadesinin oluşmasında kaşların rolü oldukça önemlidir. Son derece dikkat çekici olup estetik açıdan önemli role sahiptirler.

Bazı dermatolojik sebepler, kaza, yanıklar, ve çok sık kaş alımı gibi sebeplerden dolayı kaşlar seyrekleşebilir veya tamamen dökülebilir. Kozmetik ürünler ve ilaçların sonuçları istenilen sonuçları veremediği için tek ve kalıcı çözümü ise kaş ekimi yaptırmaktır.