RO CLINIC

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ

Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi; saç ekimde FUE yöntemiyle yapılan ekimlerin başarısını arttırmaya yönelik çalışmalar sonucu ortaya çıkmış, yeni bir uygulama şeklidir. Safir (sapphire blade) uçlu aletlerle yapılan kanal açma işlemleri çok daha efektif ve operasyonel anlamda rahat bir işlem sağlar. Diğer saç ekim yöntemlerinde kullanılan çelik aletlere göre; mikro düzeyde işlem sağlar ve çok daha az doku hasarı yaratır.


FUE, doğal görünümlü sonuçlar verme özelliği ile bilinir. Safir FUE ise bir adım daha ileri gitti. Safir bıçağın uyarlanabilirliği sayesinde cerrah daha kesin ve hassas mikro kanallar üretebilir. Nakledilen foliküler üniteler daha sonra doğal açılarda ve yönlerde yerleştirilebilir ve böylece daha kusursuz bir genel görünüm elde edilebilir.

Safir FUE Saç Ekimi diğer FUE yöntemiyle yapılan ekimlerde olduğu gibi saç analiziyle başlar. Saçın kalitesi, kökler, ekim yapılacak alan, saç çizgisinin ve donör bölge belirlenir. Daha sonra donör bölge lokal olarak uyuşturulur ve greft alımına başlanır. Greft alımı oldukça önemlidir ve yapılacak bir hata dokuların zarar görmesine neden olabilir bu nedenle, Safir FUE Saç Ekimi keskinliğini kaybetmeyen bıçakları sayesinde doku kaybı minimuma indirmesi oldukça önemlidir. Alınan greftler ekim yapılacak alana tek tek özenle ekilir. Ekimin bitiminin ardından pansuman yapılarak hasta, taburcu edilir. İlk gün kabuklanma ve kızarıklık görünmesi normaldir. İlk gün su ile temas ettirilmemeli, ekimi gerçekleştiren ekibin yıkama yapması beklenmelidir. İlk günler ekim yapılan alana yatılmaması oldukça önemlidir.