RO CLINIC

DİŞ BEYAZLATMA

DENTAL KLİNİĞİ

Dişlerin sağlıklı ve beyaz olması insanlar arasında estetik açıdan oldukça büyük önem taşıyan bir unsurdur. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma yöntemleri, son yıllarda diş hekimleri tarafından yoğunlukla uygulanan tedavilerdendir. Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi sürecidir.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre iki türe ayrılmaktadır.

Ofis Tipi beyazlatma:
Klinik ortamında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemidir.

Evde Tipi Beyazlatma:
Ağızdan alınacak basit bir ölçü ile bireye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine uygun jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanabilmektedir.


Uzman hekim kadrosu ve son teknolojik cihazlarla hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Diş beyazlatma cerrahisi başta olmak üzere diğer bütün ağız ve diş sağlığı ihtiyaçlarınız için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Beyazlatma işleminden alınan sonuç, bireyin diş yapısına bağlı olarak değişim göstermekle birlikte yaklaşık 6 ay-2 yıl arasında sabit kalır. Beyazlatma esnasında ve sonrasında en az iki hafta süresince dişleri boyayan maddelerden uzak durulmalıdır.

Diş Beyazlatma Güvenli Midir Yoksa Dişlere Zarar Verir Mi?

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar; yüzde 10’luk beyazlatma solüsyonu kullanımında hiçbir zarar olmadığını göstermiştir. Diş beyazlatma nedeniyle dişlerse yapısal değişiklik ve kalıcı hasar oluştuğunu gösteren tek bir araştırma bile yoktur. Dişlerin beyazlatılması için farklı konsantrasyonda ilaçlar da kullanılabilir ancak bunların da nasıl ve ne kadar kullanılacağına mutlaka diş hekimi karar vermelidir.