RO CLINIC

BURUN ESTETİĞİ - RİNOPLASTİ

ESTETİK OPERASYONLAR

Burun estetiği ameliyatı, istediğimiz burun görünümüne ulaşmamıza yardımcı olarak burnu yüzün geri kalanıyla uyumlu ve doğal hale getirir. Ayrıca bazen nefes almayı ve hatta dinlenmeyi zorlaştıran eğriliklerin ve travmaların tedavisine de olanak tanır. Rinoseptoplasti septum deviasyonu gibi sağlığı etkileyen ve nazal ventilasyonu etkileyebilecek burun anomalilerinin düzeltilmesine olanak sağlar.

Bununla birlikte, prosedür sırasında kozmetik değişiklikleri dahil etmek için kullanılabilir. Bu burun estetiği tedavilerin neler içerdiğini, ameliyat öncesi ve iyileşme sürecinin nasıl olduğunu anlatacağız.

En iyi prosedürü önermek için her vakayı, kişisel beklentileri, yüz özelliklerini ve diğer detayları bilmek önemlidir.


Ameliyat öncesi dönem ile ilgili olarak hasta ile ilk görüşmede burnun hem iç hem de dış muayenesinin çok titiz bir şekilde yapılması gerekir. Bu sayede olası solunum güçlüklerinin yanı sıra destekleyici kemik ve kıkırdak yapıları oluşturmak mümkündür.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?
Açık ve kapalı ameliyat çeşitleri vardır. Burun ucu estetiği ameliyatı, burun köprüsünün başlangıç noktası da dâhil olmak üzere burun üzerindeki birçok noktayı kapsayabilir. Bu müdahale, burun ucunun değiştirilmesine odaklanan ve burun ucu ile burun arasındaki açıyı artırmanıza veya azaltmanıza olanak sağlayan kozmetik bir operasyondur.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?
Burnu ile sorun yaşayan kişiler yaptırabilir. Burnu ameliyat etmeden önce tüm yüzü değerlendirmek gerekir. Cerrahlar tarafından hastanın yüzü ile orantılı ve uyumlu bir burun her zaman mümkün olan en yüksek doğallığa ulaşmak için aranır. Bunun için uzmanlar, burun operasyonunu optimal sonuçlarla gerçekleştirmek için temel bir rehber olduklarından özellikleri inceler. Doktorlar, kişinin görüş ve isteklerini dikkate alarak, kendi durumuna en uygun çözümü belirlemede hastaya her zaman yardımcı olur.

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nedir?
3-4 hafta içinde iyileşmeler gözlenir. Burnunuzda yapacağınız ufak bir değişiklik, hayal ettiğiniz buruna kavuşmanıza yardımcı olabilir. Ancak operasyon öncesi bu tür bir müdahale için uygun aday olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Son kararınızı vermeden önce daima deneyimli bir plastik cerraha danışın.