RO CLINIC

BREZİLYA KALÇA ESTETİĞİ (BBL)

ESTETİK OPERASYONLAR

Orantılı bir vücut için, kalçanın şekli ve oranı önemli bir faktördür. “Brezilya popo kaldırma ameliyatı” “Brezilya Poposu (BBL)”


“Brezilya Kalçası Estetiği” ameliyatı olarak anılan uygulama ile daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça konturu elde etmek için özel yağ transfer tekniklerini kullanabiliyoruz.

Brezilya Poposu Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Kalça bölgesinde daha fazla dolgunluk yaratmaya yardımcı olmak için yağ transferini içeren popüler bir estetik prosedürdür.

Brezilya Poposu, kalça protezi (silikon) olmadan kalçaların boyutunu ve şeklini artıran özel bir yağ transfer prosedürüdür. Liposuction ile kalça, karın, bel veya uyluk bölgelerinden fazla yağ alınır ve daha sonra bu yağın bir kısmı kalçaya enjekte edilir.

Brezilya poposu (BBL) ameliyatı veya Brezilya kalçası estetiği ameliyatı ile tüm alt vücudun oranlarını iyileştirebilmekte, hastanın “sorunlu bölgelerinden” yağ alarak ve kalçanın daha belirgin olmasını sağlarken, orantısız ve fazla olan bölgelerde oransal bütünlüğü sağlayabilmekteyiz.

Brezilya Kalçası Estetiği Kimler için Uygundur?

Brezilya poposu ameliyatı (popo dikleştirme),kalçaların şeklini ve boyutunu iyileştirmek için çok iyi bir seçenek olabilir. Bazı hastalar brezilya kalça estetiği için daha uygundur.

Genel olarak, aşağıdaki özelliklere sahip olan kişiler, Brezilya popo estetiği için muhtemelen iyi birer adaydır:
Protezsiz (İmplantsız) kalça büyütme operasyonu istiyorsanız,
Kalçalarda aşırı sarkma yok ise,
Popoya yağ ejeksiyonu için diğer vücut bölgelerinde yeterince yağ varsa.
Popoya yağ enjeksiyonu yaptıranlar, birkaç hafta boyunca doğrudan kalçanızın üstüne oturmaktan kaçınabilmelidir.
Adına rağmen, Brazilian Butt Lift BBL yani brezilya popo kaldırma ameliyatı adının aksine geleneksel bir “kaldırma” prosedürü değildir. Yani kalçadaki sarkan deri varsa ona dair bir müdahale yoktur. Eğer kalçalarda veya bacakta cilt sarkması varsa, uyluk ve popo kaldırma ameliyatı daha uygun bir seçenek olabilir.